Ciekawostka
Tykwa - pasja uprawy, radość tworzenia. Hobbystyczna strona o tykwie, roślinie tworzącej zdrewniałe owoce, które po można przekształcić w dekoracje i ozdoby.
Strona o charakterze hobbystycznym, poświęcona amatorskiej uprawie oraz obróbce tykwy, roślinie która tworzą zachwycające kształtem zdrewniałe owoce .
Kilka słów o stronie
Media Społecznościowe
Czasami ze względu na pogodę (np. pochmurne , deszczowe dni) lub miejsce uprawy ( np. tunel foliowy) jest słaby oblot owadów zapylających. Wówczas dobrze jest samemu zapylić kwiaty. Aby zapylić kwiat, najprościej jest użyć do tego świeżo rozwinięty męski kwiat z którego usuwamy płatki, aby odsłonić jego pylniki. Tak przygotowany kwiat męski przykładamy do kwiatu żeńskiego.
4. Przygotowany z odsłoniętymi pylnikami męski kwiat przykładamy do żeńskiego kwiatu.
3. Wybieramy świeżo rozwinięty żeński kwiat, który chcemy zapylić.
2. Obrywamy płatki kwiatu w celu odsłonięcia pylników.
1. Wybieramy świeżo rozwinięty kwiat męski tykwy.
Tykwę zapylają przede wszystkim nocne owady, motyle, ćmy. Jednakże czasami ze względu na pogodę (np. pochmurne, deszczowe dni) lub miejsce uprawy ( np. tunel foliowy) jest słaby oblot owadów zapylających. Wówczas dobrze jest samemu zapylić kwiaty. Aby zapylić kwiat, najprościej jest użyć do tego świeżo rozwinięty męski kwiat z którego usuwamy płatki, aby odsłonić jego pylniki. Tak przygotowany kwiat męski przykładamy do kwiatu żeńskiego.
Ręczne zapylanie kwiatów tykwy